петак, 21. април 2017.

Partizan - Vršac 86-76

Stigoh iz Pionira, pobedismo...

Namučili smo se dosta da savladamo prvoplasiranu ekipu domaće lige. Vrščani su vodili do poslednja tri minuta, u nekoliko navrata i dvocifrenom razlikom ali smo velikom serijom u finišu preokrenuli i na kraju slavili ubedljivije nego što smo zaslužili. Gosti su pokazali raznovrsniju igru od nas, utakmicu otvorili sa tri trice a nastavili lepim akcijama i rutinskim završnicama. Nervoza se uvukla u naše redove, Birča je dobio tehničku a i kapiten je više komunicirao sa sudijama nego sa saigračima. Jedino je Vrabac odigrao prvo poluvreme bez greške a i Vanja je dobro počeo sa dve trojke ali se zaustavio na tome. Na poluvreme smo otišli sa podnošljivih -6. Očekivalo se da ćemo ih prelomiti odmah u 3/4 ali su žilavi gosti uspešno odbijali naše napade i došli do čak 12 poena viška. Uroš nam je falio pod košem, sigurno bi sprečio neke lake poene i uhvaćene lopte Vršćana a Birča i Majstor su ga zamenili kada su u pitanju blokade. Majstor je udelio samo jednu ali vrlo efektnu i u bitnom trenutku. I u poslednju četvrtinu smo ušli u rezultatskom minusu i tako je bilo sve dok se Heč, Birča i Miha nisu raspucali i pokrenuli seriju od 18-2 što je značilo i konačnu predaju gostiju iz Vršca. Idemo dalje, moramo mnogo bolje od večeras prikazanog. U utorak gostujemo C.zvezdi, idemo po novu pobedu. Volim Partizan!

Partizan: Ratkovica 3, Vrabac 10, Marinković 12, Veličković 6, Majstorović 9, Birčević 15, Koprivica 2, Andrić 11, Hečer 10, Pot 2, Karahodžić, Gordon 6.