субота, 17. фебруар 2018.

Partizan - Mega 89-79

Pobedismo...

I u trećem duelu ove sezone bili smo bolji od ekipe Mege. Ovaj put smo izdominirali u skoku i odlično šutirali trojke. Mogli smo već na poluvremenu da rešimo pitanje pobednika, imali smo +12 u finišu druge deonice ali smo dozvolili protivniku da napravi seriju 11-0 i vrati se u meč. I to sve nakon izlaska iz igre našeg kapitena koji je odlično razigravao saigrače i sakupio 7 asistencija do tog trenutka. Dobar je bio i Đoko u napadu ali je u drugom poluvremenu zatajio. Novica se raspucao u nastavku ali nije dočekao kraj meča zbog tehničke. Mega je uspela da izjednači u 3/4 (58-58) ali je tada na scenu nastupio Banđa koji je vezao 5 poena, ponovo smo se odlepili i više im nismo dozvolili povratak. Sani ih je držao na odstojanju sa 2 trice početkom poslednje četvrtine a Vanja ih je dokrajčio istim oružjem. Gangula je pokupio skoro sve lopte pod košem, pogotovo u napadu i da nije loše šutirao sl.bacanja, sigurno bi bio igrač utakmice. Čak je i trojku ubacio. NWG-a nije hteo šut ali je to kompenzovao asistencijama, Miha i Von slabiji nego juče a Gavrilo, Tanasko i Tadija nisu ulazili u igru. Na korak smo do trofeja, ostao je još jedan stepenik. Sutra nas čeka odmorniji protivnik koji je danas imao lakši trening, moraćemo da budemo još bolji nego večeras kako bi 14-i put slavili u ovom takmičenju. Ja u to uopšte ne sumnjam. Volim Partizan!

Partizan: Williams-Goss 8, Vaughn 6, Sy 13, Tadić, Aranitović 6, Marinković 18, Tanasković, Veličković 12, Gavrilović, Andrić 3, Gagić 14, Šalić 9.