субота, 2. децембар 2017.

Budućnost - Partizan 86-79

Izgubismo...

"Morača" je ostala neosvojiva za nas četvrtu sezonu zaredom. A moglo je da bude drugačije da smo bili skoncentrisani u poslednjoj četvrtini. Kad god smo imali napad za vođstvo nismo uspevali da pogodimo. A mašili smo i zicere. Nismo iskoristili loše minute domaćina u napadu iako smo do tada odlično šutirali trojke. Utakmicu smo loše otvorili, dozvolili im da brzo steknu 10 poena prednosti ali smo se vratili do kraja prve deonice. Drugu smo odlično počeli, preuzeli vođstvo ali smo sve to prosuli u finišu prvog poluvremena kada je Budućnost napravila seriju 11:0 i na odmor odlazimo sa dvocifrenim minusom. U nastavku smo se ponovo vratili u igru i izborili se za egal utakmicu pred odlučujuću četvrtinu. Nažalost, nismo uspeli da nastavimo u istom ritmu. Budućnost se nudila da doživi prvi poraz na svom terenu ali mi to nismo znali da iskoristimo. Očekivano, spoljna linija nas je držala u životu tokom utakmice dok smo pod košem u napadu bili inferiorni. Đoko loš a Gavrilo zapažen samo u prvoj četvrtini. Možda je Tanasko trebalo da dobije šansu ali Muta nije mislio tako. Ostaje žal za propuštenom šansom ali šta je tu je. Nema vremena za kukanje, već za tri dana gostujemo Ritasu gde će se saznati da li je evro priča za nas već zaršena ili ćemo produžiti nadu do sledeće utakmice. Volim Partizan!

Partizan: Miller 22, Williams-Goss 14, Aranitović, Marinković 9, Tanasković, Veličković 10, Pecarski, Gavrilović 8, Andrić 9, Čakarević 5, Stevanović, Šalić 2.