среда, 4. октобар 2017.

Mornar - Partizan 83-81

Izgubismo....

Još jedan poraz u novoj sezoni posle neizvesne završnice, ovaj put košem u poslednjoj sekundi. Mornar je drugi put za 14 dana bio bolji od nas i zasluženo slavio. U meč smo ušli mlako i bez energije, kao da smo mislili da domaćin ne može da ponovi šutersku seriju iz Superkupa kada nam je isporučio čak 16 trojki. Već u 1/4 su nam ubacili neverovatnih 36 poena, od toga 6 trica i stekli 14 poena prednosti (36-22). Da stvar bude još gora po nas, NWG je već zaradio 3 lične greške. Do poluvremena nismo uspeli da se vratimo u meč ali nismo ni bili očajni kao u prvoj deonici. Nije nas služio šut spolja a ni sa linije za slobodna bacanja nismo bili ništa bolji pa je rezultat bio još i dobar (54-41). Ni u nastavku nismo izgledali ništa bolje pa su Barani u jednom trenutku došli do maksimalnih +20 (69-49) ali smo uspeli do početka poslednje četvrtine da minus spustimo na onaj sa kraja 1/4 (71-57). Mini serijom na startu poslednjih 10 minuta došli smo do jednocifrenog zaostatka posle dugo vremena pa se pojavila nada da možemo do preokreta. NWG nije uspeo da se sačuva za finiš, 5.ličnu je zaradio u 34.minutu pa smo morali bez njega. Novica je ponovo pokrenuo ekipu, bacao se na parket, pogodio trojku pa smo se konačno probudili. Amerikanac Miller mu se pridružio i na minut pre kraja uspeli smo da izjednačimo (81-81) i najavimo novu ludu završnicu. Posle izgubljene lopte Mornara, imali smo napad za prvo vođstvo i verovatno pobedu da je Čaki uspeo da pogodi trojku ali se to, nažalost, nije desilo. Ostao je sam kao duh posle asistencije Millera ali iskusnom igraču je zadrhtala ruka, domaćin je krenuo u poslednji napad koji nismo uspeli da odbranimo pa smo i na ovom gostovanju teren napustili pognute glave. Ostaje da se nadamo da će Sani i Stevanović brzo na parket, kao i pojačanje pod košem jer ovako će svaka naša pobeda biti senzacija. Već u subotu nas čeka novi meč, prvi na našem terenu a protivnik je FMP. Pomoć publike i "ludilo" igrača će nam biti potrebno za prvu pobedu. Verujem da ćemo do nje i doći. Volim Partizan!

Partizan: Miller 20, Williams-Goss 9, Tadić, Jovanović, Marinković 11, Veličković 8, Tomić 2, Pecarski 2, Gavrilović 3, Andrić 8, Čakarević 10, Šalić 8.