среда, 3. мај 2017.

Spartak - Partizan 75-82

Pobedismo...

Teže nego što se očekivalo upisali smo pobedu na prvoj utakmici van Beograda u domaćoj ligi. Bez Heča i Ubice, protiv veoma motivisanog protivnika (protiv nas svi igraju sa 200% mogućnosti) koji je vodio na poluvremenu sa dvocifrenom razlikom (47-36). 2 minuta pre odlaska na odmor, Spartak je imao i maksimalnih 17 poena prednosti (45-28) ali smo u finišu prvog poluvremena najavili ono što će se dešavati u nastavku utakmice. 3/4 je jedina deonica koju smo rešili u našu korist ali ubedljivo (32-14) što je bilo i dovoljno da se obezbedi novi trijumf. Miha je ubacio prvu trojku za nas tek u 26.minuta a onda su se raspucali i ostali (Birča pre svih) i domaćin više nije imao snage za otpor. Treba spomenuti i dobru igru Baneta i Pota a Gordon nije ponovio solidnu partiju iz prošle utakmice. Idemo dalje, stiže nam Borac u subotu, nova pobeda se podrazumeva. Volim Partizan!

Partizan: Ratkovica 15, Vrabac 7, Marinković 5, Tanasković, Majstorović 6, Birčević 21, Koprivica, Andrić 6, Pot 16, Karahodžić, Gordon 3, Luković 3.