четвртак, 18. мај 2017.

Partizan - C.zvezda 78-77

Stigoh iz Pionira, pobedismo...

Kao i na prethodnim mečevima kada smo bili domaćini, i ovima smo dali prednost od starta a onda ih jurili do samog kraja. I u poslednjoj sekundi - prestigli. Novica kapiten je postigao koš za pobedu na sjajnu asistenciju Baneta. A samo desetak sekundi pre toga smo prvi put izjednačili Mihinom trojkom. Gosti su bolje otvorili meč, odmah ubacili 2 trojke, poveli 8-0, a mi smo prve poene iz igre postigli tek posle 9 minuta. Odlično smo izvodili slobodna bacanja u tim trenucima (kao i tokom celog meča) za razliku od protivnika i to nas je održalo u prvom poluvremenu. Mnogo su bili bolji u ofanzivnom skoku, plus su bili raspoloženiji u šutu za tri pa su u 3/4 stekli dvocifrenu prednost. Ali nismo se ni tada predavali. Heč je uzvratio sa dve vezane trice i u poslednju deonicu smo ušli sa podnošljivih -6. Nekoliko puta smo prilazili na 2-3 poena zaostatka ali bi onda dozvolili da se ponovo odlepe i opet sve iz početka. Igrali smo bez Pota, Birča je morao ranije napolje zbog 5.lične a Uroš ih je već u prvom zaradio 4 i više nije ni ulazio. Na kraju, zaslužen trijumf za nastavak pobedonosne serije i borbe za prvu poziciju pred plej-of. Idemo dalje, sledi gostovanje Dinamiku u ponedeljak, nema stajanja. Volim Partizan!

Partizan: Ratkovica 7, Vrabac, Jovanović, Marinković 5, Veličković 16, Majstorović 8, Birčević 12, Koprivica, Andrić 12, Hečer 16, Karahodžić, Luković 2.