недеља, 12. фебруар 2017.

Cedevita - Partizan 79-67

Izgubismo...

Ne znam da li postoji slabiji domaći teren (mala hala i mlaka publika) ali mi sa Cedevitom u Zagrebu imamo skor 1-7! Prosto neverovatno. I večerašnja utakmica se nije puno razlikovala od prethodnih tamo. Olako prepušteno vođstvo još u prvom poluvremenu, oni stiču dvocifrenu razliku koju mi bezuspešno jurimo do kraja. Poražavajući broj izgubljenih lopti i dozvoljen broj skokova u napadu za protivnika samo su dosipali so na ranu. Naša centarska linija nije postojala, više je imala faulova nego datih poena. Utakmicu smo dobro počeli, na prvu pauzu otišli sa plusom ali onda kreće potop u 2/4. Više od 5 minuta smo čekali na poene iz igre a domaćin je nemilosrdno kažnjavao svaku našu grešku. Odlično su čuvali Heča koji nije mogao da dođe do pozicije za šut. Birča, Bane i Vanja su nešto i ubacili, Novica samo sa penala dok Miha nijednom nije ni pokušao za tri. Pot jedini nije ulazio a Frenki je bio u civilu. Cedevita je povećavala razliku, došla i do +20 pa je pobednik bio rešen odavno pre kraja. Sa drugog mesta pali smo na četvrto, moramo dobiti sve do kraja i nadati se kiksu Cedevite i Budućnosti. Ali pre svega toga čeka nas Kup u Nišu, kreće velika serija utakmica do kraja meseca, treba se što bolje spremiti. Volim Partizan!

Partizan: Ratkovica 6, Vrabac, Marinković 12, Veličković 6, Majstorović 4, Birčević 18, Koprivica 5, Andrić 4, Hečer 8, Pot, Gordon 2, Luković 2.