уторак, 6. децембар 2016.

Partizan - Ludvigsburg 86-82*

Stigoh iz Pionira, pobedismo....

Još jedan lud meč, ko zna već koji po redu u ovoj sezoni. Znalo se da će biti teško jer su Nemci bili u odličnoj seriji bez poraza ali smo uspeli da, posle velike borbe i novog produžetka na domaćem terenu, izborimo vrlo bitnu pobedu. Za razliku od prethodnih utakmica u kojima smo bili domaćini, ovu smo dobro otvorili i uz nekoliko lepih akcija stekli lepu prednost posle 1/4. Ali već u drugoj deonici sasvim druga slika na terenu. Čim smo došli do dvocifrene prednosti usledio je veliki pad. Pet minuta nismo mogli koš da postignemo i protivnik pravi seriju od 13:0 i prelazi u vođstvo. Mučili smo se u tim trenucima i u izvođenju i prevođenju lopte, par puta su to činili oni kojima to nije zadatak (Konan 2 puta, Ubica, čak i Kopriva). Hač nas je vratio u život, prvo poenima sa penala a u poslednjoj sekundi ubacio je trojku uz faul i na odmor odlazimo sa 2 poena viška. U nastavku puno nervoze sa naše strane, dobijali smo namerne i tehničke greške što je dodatno iznerviralo navijače pa je na parket bačeno sve i svašta a mete su bile sudije i trener gostujućeg tima koji je skupljao upaljače i nosio ih zapisničarskom stolu. U poslednjih 10 minuta ušli smo sa zaostatkom od 2 poena. Nastavljena je rezultatska klackalica, par puta smo stizali do 3-4 poena prednosti ali nikako nismo uspeli da ih prelomimo. Primali smo lake poene, bukvalno su polagali loptu na nebranjeni koš nekoliko puta u samom finišu što je nedopustivo. Imali smo napad za pobedu ali je Hač, čini se, nepotrebno šutirao za tri. Nije se ponovila završnica prvog poluvremena i otišlo se u produžetak. Opet niko nije uspevao da se odlepi i lako je moglo da se desi da utakmica još potraje. Ali tako nije mislio tandem Bane-Birča, koji nam je doneo pobedu u Nemačkoj. Ovaj put Birča je pogodio uz faul ali nije iskoristio sl.bacanja ali tada na scenu stupa Miha sa skokom posle koga je on izborio penale i overio naš trijumf. Vrlo bitna pobeda, ostali smo u igri za prolaz u sledeći krug LŠ. Novica je izginuo na terenu, na kraju je jedva stajao na nogama. Pohvale zaslužuju i Hač i Birča, ostali solidni uz povremeni bljesak. Večeras Vrabac nije ulazio, ne znam da li iz taktičkih ili zdravstvenih razloga. Šteta što nije više publike prisustvovalo ovom spektaklu, možda ih bude više već u subotu kada nam stiže Igokea i kada napadamo novu pobedu. Volim Partizan!

Partizan: Robinson 9, Ratkovica, Vrabac, Marinković 2, Veličković 21, Birčević 16, Koprivica, Andrić 13, Hečer 20, Pot, Karahodžić, Luković 5.